PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501769}

Zew ciszy

The Beckoning Silence
7,6 1 855
ocen
7,6 10 1 1855
Zew ciszy
powrót do forum filmu Zew ciszy

Jest to podobnie jak "Czekając na Joe" dokument fabularyzowany. Tym razem Jos Simpson opowiada historię z roku 1936 o wspinaczce słynną północną ścianą Eigeru. W 2008 roku ukazał się też film fabularny o tych samych wydarzeniach jednak mający już trochę mniej wspólnego z prawdą. Mowa o filmie Nordwand.

ocenił(a) film na 9
Wrocek

A co Ci tam nie było wspólnego z prawdą?

tyberiusz1437

Zacznę od paru niedociągnięć:mianowicie nie dało się nie zauważyć spita na trawersie, zakręcanych karabinków i zjazdu z przyrządu co w tamtych czasach rzecz jasna nie było możliwe. Poza tymi w sumie mało dla przeciętnego widza zauważalnymi "wpadkami": całość filmu naprawde robi niesamowite wrażenie. Dużym plusem jest monolog Simpsona, który wplata własne autetyczne przeżycia do całej historii, co bardzo pomaga wczuć się widzowi i bardziej przeżywać tę tragedię. Dla mnie tego właśnie zabrakło w filmie "Nordwand"( zrekompenoswał się za to zdjęciami). Całość stoi na naprawdę wysokim poziomie jak dla mnie 8/10

ocenił(a) film na 9
tyberiusz1437

chociażby wpakowanie wątku miłosnego i dziewczęcia skaczącego po skałach niczym rasowa koziczka... :)

ocenił(a) film na 10
Wrocek

Nordwand rzeczywiście nie jest tak dobry jak opowieść Joe. Zew ciszy jest naprawde wstrząsający, a historia Toni'ego Kurza jest najbardziej poruszająca ze wszystkich przedstawionych w filmach.
Joe Simpson jest wielki..

ocenił(a) film na 8
Purpule_Stain

A dla mnie historia podejścia Joe'go w Peru była bardziej poruszająca i lepiej przedstawiona :) Co nie znaczy, że ta była zła... była wstrząsająca i przerażająca!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones