PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 992
oceny
8,4 10 1 368992
7,9 34
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Od dawna poluję na ten film, ale nie widziałem aby jakaś polska stacja telewizyjna go pokazywała. Co jest bardzo dziwne. Film należy do najlepszych w swoim gatunku, a nikt go nie pokazuje. Może nie jest ujęty w umowach z dystrybutorami?

Jak ktoś będzie wiedział coś o emisji w telewizji, to niech da tu znać.

ocenił(a) film na 10
MoszeUsz

Pamiętam że był gdzieś tak w 2008 lub 2009 na TVP1.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Ja mam ten film na filmwebie od dawna zaznaczony, że chce obejrzeć i nie zdarzyło się, aby się wyświetliło, ze będzie w telewizji. A ta funkcja już tu jest trochę czasu.

ocenił(a) film na 6
MoszeUsz

W TV rzadko można trafić na dobry film.
Zawsze możesz oglądać w intenecie jeśli chcesz.

ocenił(a) film na 1
MoszeUsz

Nie będzie tego w telewizji, bo to nic innego, jak obraza dla Polaków.
Schindler nie był nikim innym jak ratującym własną skórę Niemcem. Po pierwsze zanim uratował 1100 Żydów - czyli jeden transport do obozu - wywiózł ich ponad 50 000, po tym jak wykorzystywał ich do pracy w swojej fabryce. Kiedy Ruscy przekraczali granice wymyślił sobie alibi i wspaniałomyślnie ocalił jeden transport. Po drugie jeśli jesteście choć odrobinę spostrzegawczy, zauważycie że strażnicy w obozie mówią NIE PO NIEMIECKU, a PO POLSKU. Ogólnie film ma na celu wybielenie Niemców. Pospolity schemat: dobry Niemiec ratuje Żydów - tak samo jak w "Pianiście" - źli Polacy są strażnikami w obozach. To jest śmieszne. Właśnie przez takie filmy słyszymy o "polskich obozach koncentracyjnych".
To trochę historii dla tych, którym mydli się oczy wspaniałym obrazkiem ;)

ocenił(a) film na 8
dajekopa

Z tym mydleniem oczy przy wpisie o żydach trochę spaliłeś. Niezręcznie się to czyta.

ocenił(a) film na 10
MoszeUsz

Moze jeszcze pojawi się jakiś film o Polakach ratujących Żydów, bo takich było wielu. Tylko może mniej nagłośnione... sąsiadka mojej babci przechowywała małżeństwo pod podłogą swojego domu, kolejna dwójkę nie wiadomo czyich dzieci przygarnęła jako swoje. Polakom trochę trudniej było niż Niemcm działac oficjalnie. Ale też pomagali.

Swoją drogą film bardzo mi sie podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones